• LAT
  • ENG
  • DEU
Lubāna mitrāja informācijas centrs
  • Sākums
  • Jaunumi
  • Piedāvājums
  • Galerija
  • Maršruti
  • Lubāna ezera apkārtnes tūrisma karte
  • Dabas liegums "Lubāna mitrājs"
  • Atrašanās vieta
  • Kontakti
  • PROJEKTI

Izvēlies sev piemērotāko maršrutu aktīvai atpūtai Lubāna mitrājā!

1. maijs, 2020 pl. 10:25, Nav komentāru

Sveiciens visiem maijā! Daba pašlaik mostas un aizvien vairāk gribas doties dabā, svaigā gaisā, kā arī izkustēties. Šogad pavasaris ieviesis pārmaiņas mūsu dzīvē, taču, ja ir apnicis riņķot tikai pa mājas pagalmu un gribas izrauties kaut kur mazliet tālāk Latvijas plašumos, tad lielajā dabas liegumā “Lubāna mitrājs” noteikti atradīsies kāds stūrītis dabas baudīšanai vienatnē vai nelielā kompānijā. Šī iemesla dēļ Lubāna mitrāja informācijas centrs apkopojis informāciju un izveidojis trīs maršrutu aprakstus individuālām aktivitātēm dabā dabas liegumā “Lubāna mitrājs”:

-          Velomaršruts “Apkārt Lubāna ezeram”

-          Pastaigu maršruts “Teirumnīku aplis”

-          Putnu vērošanas maršruts “Putni Lubāna mitrājā”

Foto: Sandis Šķēps

Maršrutus PDF formātā meklēt -  http://www.lubanamitrajs.lv/pakalpojumi/ zem virsraksta "Maršruti aktīvai atpūtai dabā"

Nupat tapušajos maršrutu aprakstos ne tikai tiek aprakstīts pats maršruts, piemēram, apkārtnē apskatāmie objekti, biežāk sastopamās putnu sugas, ceļa segums, kas būtiski velobraucējiem, bet arī cita noderīga informācija, piemēram, ēdināšanas iespējas un naktsmītnes. Maršrutu aprakstos iekļautas arī fotogrāfijas, kas maršruta lietotājam sniedz plašāku redzējumu par izvēlēto maršrutu un apkārtnē piedāvātajām iespējām.

33.velomaršruts, kas ved apkārt visam Lubāna ezeram, jau ir bijis izveidots iepriekš un dabā marķēts, taču tagad tas ir papildināts ar maršruta sīkāku aprakstu, ar ko var iepazīties velomaršruta “Apkārt Lubāna ezeram” aprakstā. Arī pastaigu maršruts “Teirumnīku ap

lis” jau pastāv kā oficiāls maršruts ar nosaukumu “Teirumnīku purva aplis”, taču tam klāt tika pievienoti vēl pastaigu celiņi pa Teirumnīku apkārtnes mežiem, kopumā izveidojot apjomīgāku pastaigu maršrutu. Putnu vērošanas maršruta aprakstā “Putni Lubāna mitrājā”, savukārt apkopotas labākās putnu vērošanas vietas dabas liegumā “Lubāna mitrājs”.

Foto: Elīna Gaveiko

Visu trīs maršrutu aprakstu izveides mērķis – sniegt detalizētāku informāciju “Lubāna mitrāja” apmeklētājiem par Lubāna ezera apkārtnē pieejamajām aktīvās atpūtas iespējām dabā.

Maršruti būs pieejami izdrukātā formātā uz vietas Lubāna mitrāja informācijas centrā, kā arī elektroniski PDF formātā Lubāna mitrāja informācijas centra mājaslapā www.lubanamitrajs.lv sadaļā Piedāvājums.

Lai arī valstī šobrīd jāievēro karantīnas drošības pasākumi, aktivitātes svaigā gaisā ir ikviena cilvēka vitāla nepieciešāmība. Dodies dabā vienatnē vai kopā ar ģimeni. Aktivitātes “Lubāna mitrājā” piemērotas kā ģimenēm ar bērniem, tā jauniešiem un pensionāriem.


Foto: Aleksandrs Lebeds

Teirumnīku purva taka uz šo brīdi, līdz valstī esošās karantīnas beigām, ir slēgta, taču ja ir vēlēšanās kārtīgi izstaigāties pa meža celiņiem, tad var izvēlēties maršrutā iekļautos meža celiņus, tādējādi apejot pašu Teirumnīku purvu.

Brauc ar velosipēdu, izkusties kādā kārtīgā skrējienā pa mežiem vai paņem līdzi ģimeni un dodieties atklājumiem pilnā putnu vērošanas braucienā.

Izbaudot aktivitātes dabā, aicinām ievērot pašlaik valstī noteiktos ierobežojumus! 

Lai skaista atpūta dabā un burvīgs pavasaris!


Nav komentāru

Komentēt







Jaunākie ieraksti

  • Māra Kreicberga fotogrāfiju izstāde
    30. jūn. 2025
  • 28. jūnijā orientēšanās sacensības Lubāna ezerā uz SUP dēļa
    11. jūn. 2025
  • 21. jūnijā pastaiga pļavā "Maģiskās Jāņuzāles"
    9. jūn. 2025
  • 3.maijā laivu brauciens Lubāns - Lubāna
    11. apr. 2025
  • 1.martā pārgājiens "Pēdu detektīvs"
    12. febr. 2025
  • 15.02.2025. zemledus makšķerēšanas sacensības "LIELAIS LUBĀNA LOMS 2025"
    3. febr. 2025
  • 22.02.2025. 10:00 Izzinošs pārgājiens "Ķērpji mežā"
    2. febr. 2025
Lai daba jūs iedvesmo!